Mr Przeprowadzka

Zastanawiasz się, co możesz zrobić z leciwą meblościanką, kanapą pamiętającą czasy PRL-u czy fotelem z wypłowiałym, zniszczonym obiciem? Możesz zdecydować się na sprzedaż takich rzeczy – nastaw się jednak na znikome zainteresowanie i raczej skromny dochód. Możesz również odrestaurować takie meble, jednak wymaga to czasu, cierpliwości i umiejętności. Możesz także pozbyć się problemu od ręki, zlecając nam utylizację starych, zniszczonych i niepotrzebnych mebli. Przyjedziemy pod wskazany adres i odbierzemy od Ciebie niepotrzebne gabaryty, by następnie je zutylizować. Dzięki temu szybko zwolnisz przestrzeń, do której wstawisz swoje nowe meble.

Utylizacja mebli – na czym polega?

Powszechną, choć nielegalną praktyką jest wynoszenie mebli pod kontener na śmieci. Niewiele osób wie, że w ten sposób popełnia się wykroczenie, za które grozi mandat w wysokości nawet do 500 złotych. Większość z nas nie działa jednak ze złośliwości – najczęściej robimy to w nadziei, że ktoś jeszcze skorzysta z naszej dawnej szafy, komody, sofy czy krzesła. Niestety, najczęściej kończy się to problemem dla firmy obsługującej wywóz śmieci, bowiem meble należy poddawać utylizacji. Dzieje się tak, ponieważ drewno użyte do produkcji mebli pokryte jest licznymi lakierami i syntetycznymi zabezpieczeniami. Płyty wiórowe, tak powszechnie wykorzystywane do produkcji, zawierają formaldehydy, które są niezwykle niebezpieczne dla środowiska.

Meble poddane utylizacji są w pierwszej kolejności demontowane na części, a poszczególne komponenty są od siebie oddzielane. Dzięki temu elementy plastikowe nie trafią do metalu, a szkło nie zmiesza się z drewnem. Następnie, jeśli stan mebli na to pozwala, następuje oczyszczenie i recykling poszczególnych elementów. Jeśli nie ma takiej możliwości, to całość zostaje bezpiecznie zniszczona w taki sposób, by nie zanieczyścić środowiska. Nim jednak rozpocznie się cały powyższy proces, konieczne jest przekazanie mebli do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Utylizacja mebli zaczyna się tam, gdzie odbierane są odpady wielkogabarytowe.

Utylizacja od Mr Przeprowadzka

Aby umożliwić Ci szybkie i sprawne pozbycie się mebli, Mr Przeprowadzka oferuje usługi utylizacji mebli na terenie Poznania i okolic. Przyjeżdżamy własnymi busami i samochodami dostawczymi, do którego załadujemy niepotrzebne, stare i zużyte elementy wyposażenia wnętrza. Zabieramy przede wszystkim szafy, kredensy, komody, biurka, sofy, fotele i łóżka. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, abyś powierzył nam utylizację elektroniki, sprzętów AGD (np. lodówka, piekarnik, pralka, mikrofala) czy RTV (np. telewizory, komputery, monitory, ekrany LCD, nagłośnienie, konsole do gier). Nie musisz się o nic martwić – Mr Przeprowadzka zawczasu kontaktuje się z PSZOKiem, by zgłosić nowy transport zużytych mebli i sprzętów do utylizacji.

Nasi pracownicy chętnie pomogą Ci w utylizacji starych, niepotrzebnych lub zniszczonych sprzętów. Nie musisz męczyć się i dźwigać ciężkich rzeczy – zrobimy to za Ciebie, wynosząc meble do utylizacji. Nie musisz tracić czasu na załadunek i dowóz rzeczy do PSZOK – kiedy Ty odpoczywasz, my zajmujemy się procesem utylizacji. Współpracując z Mr Przeprowadzka masz pewność, że śmieci trafią tam, gdzie ich miejsce – do punktu recyklingowego lub na śmietnik. W ten sposób także przyczyniasz się do ochrony środowiska, a w szczególności przeciwdziałasz składowaniu odpadów wielkogabarytowych na dzikich wysypiskach w lasach, na polanie czy w pustostanach.

Usługa utylizacji od Mr Przeprowadzka jest dla Ciebie, jeśli:

  • Masz zepsutą elektronikę – telewizory, laptopy, sprzęt audio – której chcesz się pozbyć w bezpieczny sposób;
  • Chcesz wykonać remont lub kupić nowe meble i nie wiesz, co zrobić ze starym wyposażeniem wnętrza;
  • Potrzebujesz przewieźć odpady wielkogabarytowe do najbliższego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych;
  • Twój stary sprzęt AGD, taki jak lodówki, odkurzacze czy pralki zalega w Twojej komórce lokatorskiej;
  • Musisz szybko pozbyć się wyposażenia, które nie może być wyrzucone do zwykłego kontenera;
  • Zależy Ci na ochronie środowiska naturalnego, a recykling odpadów jest dla Ciebie naturalnym elementem ekologii.

Utylizacja mebli, odpadów wielkogabarytowych oraz sprzętu RTV i AGD dostępna jest w firmie Mr Przeprowadzka. Chętnie przedstawimy Ci naszą aktualną ofertę utylizacji oraz kompleksowo zorganizujemy usługę. Wystarczy, że skorzystasz z przygotowanego formularza rezerwacji online w zakładce Kontakt, napiszesz maila na kontakt@mrprzeprowadzka.pl lub zadzwonisz do nas pod +48 605 440 464.